×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Hovenier: Nuk ishte grup spontan që u mblodh për të shprehur shqetësime, ishin të trajnuar

  Insajderi
  26 September 2023 - 15:15

  Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier, pas takimit që mbajti sot me presidenten Vjosa Osmani në Presidencë, është deklaruar para gazetarëve për ngjarjet e fundit në Kosovë.

  Ai tha se dihet që ata që kryen sulmin terrorist nuk janë qytetarë që mbledhur spontanisht siç u mund ata prezantojë presidenti Aleksandar Vuçiq, por se ishin të trajnuar e pajisur.

  “E dimë që sulmi ka ardhur nga një grup që ishte i mirorganizuar, që ishte i trajnuar, që ishte profesional, që kishte pajisje ushtarake. Nuk ishte një grup individësh që spontanisht u bënë bashkë për të shprehur shqetësime. Ishte një grup i trajnuar dhe i organizuar. Ne jemi ende duke e marrë vesh se kush është përgjegjës”./

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark