15:43 - 02 Tetor 2022

Manchester City është duke e “shkelur” Manchester Unitedin në pjesën e parë.

Pas golit të parë të Foden, sulmuesi më në formë në botë – Erling Haaland, e ka ndëshkuar skuadrën e Ten Hag dy herë.

Në minutat 34′ dhe 37′ Halaand shënoi për 2-0 dhe 3-0.

GOLAT: