×
 • Lajme
 • Insajderi

  I mori mëditjet- Luan Dalipi, fituesi i tenderëve të Qeverisë Thaçi, nuk ndjek shembullin “fisnik” të Kurtit

  Insajderi
  28 June 2022 - 18:08
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në vizitën zyrtare tri javore në SHBA, kryeministri i vendit, Albin Kurti me vete kishte edhe shefin e kabinetit të tij, Luan Dalipin, shkruan Insajderi.

  Por, përkundër Kurtit i cili nuk pranoi mëditjet, sipas dokumentit të shpenzimeve të siguruara nga Insajderi bazuar në Kërkesën për Qasje në Dokumente Publike, Dalipi nuk e kurseu aspak buxhetin e Kosovës.

  Ai nuk u “inspirua” nga veprimi i Kurtit i cili nuk pranoi as edhe një cent nga taksat e qytetarëve. Përpos mëditjeve.

  Gjithësej, Dalipi shpenzoi 9 mijë 480 euro gjatë kësaj vizite.

  Vetëm akomodimi i tij buxhetit të Kosovës i kushtoi 4 mijë e 700 euro, kurse 2 mijë e 900 euro për bileta avioni.

  Shembullin “fisnik” të Kurtit nuk e ndoqi as fotografi Patrik Domi, krejt kjo pasi i njëjti  shpenzoi 9 mijë e 413 euro në total. Përveç 1 mijë e 963 eurove për mëditje, 4 mijë e 324 euro për akomodim dhe 3 mijë euro bileta aeroplani.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark