×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  I rrethuar nga truprojat – Kurti viziton Leposaviqin e Zubin Potokun

  Insajderi
  03 April 2024 - 14:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kryeministri Albin Kurti pas takimit me kryetarin Lulzim Hetemi në Leposaviq ka arritur në Zubin Potok.

  Mediat lokale serbe raportojnë se sipas paralajmërimeve të mëparshme, duhet të vendoset një pllakë përkujtimore për Enver Zumberin, policin e Kosovës që u vra në të shtëna në vitin 2011, në fshatin Varaga afër Zubina Potokut.

  Kurti është takuar me kryetarin e kësaj komune Izmir Zeqiri në ndërtesën e komunës në Zubin Potok.

  Takimi mes Kurtit dhe Hetemit në ndërtesën e Komunës së Leposaviqit është siguruar nga pjesëtarë të shumtë të Policisë së Kosovës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark