×
Insajderi / Insajderi

Imitim apo origjinal, kjo është e vërteta e postimit të “KRU Prishtina”

Insajderi
30 March 2023 - 17:20
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Mjaftoi një njoftim i shkruar në letër me vetëm  36 fjalë që Kompania Rajonale Ujësjellësi të jetë kryetemë në media.

Arieta Mjeku zëdhënësja e kësaj kompanie, në një intervistë për Insajderin ka treguar detaje se si u prit ai njoftim nga audienca dhe cili ishte rezultati i tij.

Mjeku tregoi se a kishte më shumë komente pozitive apo negative në postim, meqenëse një strategji e tillë nuk ishte parë më herët në ndonjë institucion apo biznes.

Edhe ekspertë të komunikimit kishin analizuar këtë postim, disa prej tyre madje thanë se është imitim i një postimi të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

Ndiqni intervistën e plotë për të kuptuar përgjigjet e ideatores së postimit:

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark