×
 • Sport
 • Sport

  Inter Miami mposhtet në finale të Kupës – mungesa e Lionel Messi-t e bën të vetën

  Insajderi
  28 September 2023 - 11:50

  Pa Messin në skuadër, Inter Miami u mposht nga Houston Dynamo në finale e Kupës së SHBA-ve në mëngjesin e së enjtes me orën tonë lokale.

  Messi ndodhej jashtë skuadrës pasi vazhdon të përballet me një dëmtim dhe mungesa e Jordi Alba gjithashtu i bëri gjërat më të vështira në ekipin nga Florida.

  Houston kishte në kontroll gjithçka dhe goli i parë erdhi në minutën e 24’ me anë të Griffin Dorsey.

  Vetëm pak minuta më vonë, rezultati u dyfishua pasi Amine Bassi shënoi me 11 metërsh.

  Në minutat e fundit të lojës, Inter Miami shënoi golin e nderit me Josef Martinez.

  Image

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark