×
 • Sport
 • Sport

  Ismet Munishi për “Plisat”: Këta janë krenaria e kombit shqiptar, jo vetëm Prishtinës

  Insajderi
  08 October 2023 - 23:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, po diskutohet rreth kryendeshjes së ditës së sotme, ajo në mes Prishtinës dhe Balkanit.

  Ismet Munishi e komentoi ndeshjen në “Fadil Vokrri”, duke thënë se ishte një shfaqje e bukur, si nga futbollistët në fushë, ashtu edhe nga tifozëtia “Plisat”.

  Trajneri i njohur tha se, Plisat janë krenaria e shqiptarisë, e jo vetëm e Prishtinës.

  “Mu mpëlqeu Prishtina sot shumë, ndeshja ishte shfaqje fantastike, “Plisat” ishin fantastik. Prishtina gjithmonë duhet me lu me reflektorë, atmosfera po bëhet ma e mirë, tifozët po kanë më shumë kohë me shku në “Fadil Vokrri”, tha Munishi.

  “As në Premier Ligë nuk ka kështu ( duke folur për Plisat), bënë një atmosfrë fantastike në “Fadil Vokrri”, këta janë krenaria e kombit shqiptar, jo vetëm Prishtinës”, përfundoi Munishi.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark