×
 • Sport
 • Sport

  Ja kush do të jetë kampion i Superligës së Kosovës sipas Ismet Munishit

  Insajderi
  01 October 2023 - 22:59
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ismet Munishi ka thënë se skuadra e Ballkanit do të harxhojë energji në garat evropiane dhe Drita duhet ta shfrytëzojë këtë mundësi në elitën e futbollit kosovar.

  “Ballkani do të lodhet në garat evropiane, do të ketë ndeshje jashtëzakonisht të forta. Lojtarët do të harxhohen edhe emocionalisht edhe fizikisht. Drita duhet ta shfrytëzojë këtë periudhë që t’i afrohet Ballkanit, i cili për mendimin tim deri këtu çka kemi parë është skuadër fantastike dhe po luajnë futboll fantastik,” ka thënë ai.

  Megjithatë, Munishi përsëri beson se skuadra nga Suhareka sërish do të shpallet kampion i Superligës së Kosovës.

  ”Por, tani e pret Ballkanin një periudhë jo e lehtë, e rivalët duhet domosdoshmërisht ta shfrytëzojnë nëse dëshirojnë t’i afrohen dhe t’i bëjnë konkurrencë deri në fund. Por, mendoj që gjasat jashtëzakonisht reale dhe çka kemi parë deri tash, Ballkani do të jetë kampion i pasdikutueshëm,” tha ai ndër të tjerash.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark