×
 • Sport
 • Euro 2020

  Ja sa tifozë do të jenë të pranishëm në finalen e sontme që zhvillohet në ‘Wembley’

  Insajderi
  11 July 2021 - 15:14
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Anglisë do të përballen sonte nga ora 21:00 në kuadër të finales së Kampionatit Evropian.

  Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Wembley” që ka kapacitet prej 90 mijë ulësesh.

  Në këtë duel për shkak të masave të COVID-19 pritet të jenë rreth 60 mijë tifozë të pranishëm, shumica e tyre anglezë, ndërsa 1000 bileta janë ndarë për tifozët italianë.

  Ky numër tifozësh është shumë më i lartë në krahasim me sa ishin lejuar në fazën e grupeve në të njëjtin stadium 22.5 mijë tifozë, më pas ndaj Gjermanisë ishin 45 mijë tifozë, ndërsa sonte në finale pritet të jenë mbi 65 mijë tifozë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark