×
 • Lajme
 • Lajme

  Kamberi – Vuçiqit: Më 24 shtator KFOR dhe EULEX ishin në dhomën e VAR-it

  Insajderi
  01 October 2023 - 20:02

  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka reaguar për deklaratën e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, ku ka thënë se në Banjskë nuk do të duhej të reagonte Policia e Kosovës, të dielën e javës së kaluar.

  “Vuçiq ende po ankohet se pse aksioni i Banjskës nuk është kryer nga EULEX-i, por nga Policia e Kosovës”.

  “Siç duket, për të nuk mjafton që KFOR-i dhe EULEX-i ishin në dhomën e VAR-it”, ka thënë Kamberi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark