×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Kamerat kapin pamje të “dy shtriga që mbanin një ritual të ngrënies së kufomave”

  Insajderi
  08 June 2023 - 18:48

  Një infermiere dhe adhuruese e natyrës në Kanada thuhet se kapi pamjet e asaj që ajo tha dukej se ishin “dy shtriga që mbanin një ritual të ngrënies së kufomave” me një kamerë që ajo vendosi pranë shtëpisë së saj.

  “Unë nuk e di se çfarë dreqin ishte me këtë,” i tha Kennedy News Corinea Stanhope, 36, nga Powell River, British Columbia. “Na tmerroi vërtet, nuk është diçka që e shihni çdo ditë”.

  Pasi hasi në një kufomë dreri në një kopsht në pronën e saj, Stanhope shpjegoi se ajo vendosi kamerën për të vëzhguar çdo kafshë që mund të interesohej për drerët e ngordhur.

  “Unë dhe gjyshi im vendosëm një kamerë gjurmësh për të parë nëse mund të shihnim kafshë, dhe morëm një bobcat [në kamera], e cila ishte shumë e bukur,” tha ajo, por shtoi se gjyshi i saj 76-vjeçar Bob ishte i tmerruar. kur ai kontrolloi pamjet dhe pa atë që dukej të ishte një grua e veshur paksa duke u rrëzuar mbi trupin e pajetë gjatë natës.

  Stanhope vuri në dukje për median se kufomat dolën rreth 10 minuta pas perëndimit të diellit duke u dukur “të çrregullt” dhe sikur kishin veshur paruke.

  “Nuk mund ta dallosh vërtet nga fotot, por thundra ishte deri te goja e saj”, tha ajo. “Nuk e di nëse ajo po e puthte, e nuhaste apo po e hante, por prekja e një kufome të tillë të kalbur më bën të ndihem i sëmurë. Sasia e baktereve që duhet të ketë qenë atje.”

  “Ndoshta po bënin nderime, por ishin të zhveshur”, shtoi ajo.

  Stanhope vuri në dukje se ajo ishte “zvarritur” sepse incidenti ndodhi vetëm dy minuta më këmbë nga shtëpia e saj dhe se ajo kishte frikë për sigurinë e kuajve të saj.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark