08:34 - 28 Nëntor 2022

Është arrestuar një person në Prishtinë, pasi i njëjti dyshohet se ka ushtruar dhunë të mjaftueshme psikike ndaj vajzës së tij.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, personi i arrestuar poashtu e ka kanosur edhe me vrasje vajzën e tij.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i policisë:

Prishtinë 27.11.2022-14:45. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti, për motive të panjohura ka ushtruar dhunë të vazhdueshme psikike ndaj viktimës femër kosovare-vajzës së tij, dhe të njëjtën e ka kanosur me vrasje. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.