×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Kërkohet dorëheqja e ministres Haxhiu pas vrasjes së shtatzënës në QKUK

  Insajderi
  30 November 2022 - 22:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Albana Bytyqi ka reaguar për vrasjen e një gruaje shtatzënë para Klinikës së Gjinkekologjisë në QKUK.

  Ajo ka kërkuar dorëheqjen Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut duke thënë se është minimum i veprimit të moral të kësaj qeverie.

  Bytyqi shtoi se kjo qeveri ka dështuar në të gjitha nivelet politike.

  “Dorëheqje e Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut është minimum i veprimit moral të kësaj qeverie. Nuk do koment as analizë të thellë të konstatohet fakti që kjo qeveri ka dështuar në të gjitha nivelet politike”, ka shkruar Bytyqi.

  Postimi i plotë:

  Dorëheqje e Ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut është minimum i veprimit moral të kësaj qeverie. Nuk do koment as analizë të thellë të konstatohet fakti që kjo qeveri ka dështuar në të gjitha nivelet politike.

  – Qeveri pa moral politik (vrasjet e pa fundme të grave dhe pa mbrojtjen e shtetit)

  – Qeveri që shkatërron sistemin e drejtësisë me veprime kundër KGJK dhe KPK

  -Qeveri pa ministër të Shëndetësisë

  – Qeveri pa vendim për Drejtor të Policisë

  Dorëheqja është akt që duhet të ndodh sot!

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark