×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Këshilltari i Pacollit publikon foton e fëmijëve të familjes Jashari: Kur u vranë fëmijët kosovar Nenad Rashiq ka festuar me këngë çetnike

  Insajderi
  05 May 2023 - 10:48

  Mbrëmë në Prishtinë janë ndezur qirinj për të vrarët në një shkollë fillore në Beograd. Aty i pranishëm u pa edhe ministri për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, Nenad Rashiq. Pas këtij veprim ashpër ka reaguar Jetlir Zyberaj Këshilltar i kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacolli, shkruan Insajderi.

  Zyberaj ka kritikuat ashpër qeverinë teksa shkrimi i ka bashkëngjitur fotografinë e fëmijëve të familjes legjendare Jashari. Ai ka shkruar se këta fëmijë u vranë nga strukturat e organizuara serbe e që pas vrasjes së tyre Serbia u ekzaltua.

  Sipas tij kur ky veprim makabër ndodhi ministri i Kurtit, Nenad Rashiq ka qenë duke festuar në Shilvovice me këngë çetnike.

  Reagimi i plotë pa ndërhyrje:

  Kur jane vrare femijet e Kosoves, Nenad Rashiqi ka qene duke festuar me Shlivovice e kenge Çetnike.
  A ka ndonjë qiri sot nga qeveria dhe nga ata që kanë nostalgji për Jugosllavinë? Edhe mbrame paska ndodh nje cmenduri ne Serbi.

  Natyrisht qe ne nuk i gezohemi tragjedise, por kjo nuk nenkupton hallashtisje deri ne ndezje te qirinjeve.
  A ju kujtohet kur autobusi me nxenes nga Kosova u permbys ne Fush Arrez.

  Ne kete foto jane femijet e Familjes Jashari. Keta nuk jane vrare nga ndonje i ri i cmendur, por jane vrare nga struktura e organizuar e shtetit serb.

  Pas vrasjes se tyre, Serbine e ka perfshire ekzaltimi. Albulena tybe nje qiri per keta femije se ka ndez.

  Kur jane vrare femijet e Kosoves, Nenad Rashiqi ka qene duke festuar me Shlivovice e Kenge Çetnike sigurisht

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark