×
 • Lajme
 • Lajme

  Kështu duket Xhamia e Madhe në fazën e ndërtimit në Prishtinë

  Insajderi
  28 December 2023 - 14:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Myftiu Naim Tërnava, mirëpriti në punishten e Xhamisë Qendrore në Prishtinë Necmeddin Bilal Erdoganin, i cili po qëndron për vizitë në Kosovë.

  Siç njofton BIK-u, myftiu Tërnava, pasi i shprehu mirëseardhje mysafirit, e njohu më pas atë me ecurinë dhe zhvillimin e punimeve në ndërtimin e Xhamisë Qendrore.

  Tërnava e falënderoi Erdoganin për vizitën dhe për mbështetjen e shtetit turk, gjegjësisht fondacionit “Dijanet” në ndërtimin e Xhamisë Qendrore në Prishtinë.

  Erdoğan mori pjesë gjatë ditës në një panel të organizuar në Prishtinë me titull “Historia e Shkencës në Islam: Prof. Dr. Fuat Sezgin”, ku në kuadër të këtij aktiviteti ai u nderua me çmimin “Global Leadership”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark