×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  Kjo është mënyra e re e Facebook për të gjurmuar faqet e internetit që vizitoni

  Insajderi
  04 January 2024 - 14:00
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Facebook ka prezantuar një veçori të quajtur “Link History” në aplikacionin e platformës që mban gjurmë për të gjitha faqet e internetit që vizitoni brenda në platformë, dhe mund të shikoni se çka keni klikuar për periudhën e 30 ditëve të fundit.

  Funksioni është tashmë i disponueshëm në aplikacionin Facbook si në iOS ashtu edhe në Android,

  Kjo veçori mjaft interesante është opsionale, megjithatë është aktivizuar tani në mënyrë automatike.

  Përdoruesit e Facebook-it thuhet se po u jepet një dritare brenda aplikacionit që i informon ata për veçorinë e linqeve, dhe u jep atyre shans për ta çaktivizuar atë.

  Ndonëse Facebook e përshkrun këtë funksion të dobishëm, lind frika e çështjes së privatësisë.

  Me këtë veçori ju mund ta dini se cilat linqe keni klikuar në platformë, për periudhën më të fundit 30-ditëshe. 

  OP-ED
  Nga Rubrika
  LifeStyle
  19 May 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark