×
 • Lajme
 • Insajderi

  Kjo është pasuria që e ka deklaruar shefi i stafit të Kryeministrit Kurti

  Insajderi
  14 June 2022 - 15:58
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shefi i Stafit të kryeministrit Kurti, Luan Dalipi, posedon shtëpi 360 metra katrorë, banesë 112 metra katrorë, dy vetura dhe 11 mijë e 868 euro para të gatshme në bankë.

  Shtëpia që Dalipi e ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsion kap vlerën e 650 mijë eurove dhe është në pronësi të bashkëshortes, kurse banesa është në pronësi të vet deklaruesit.

  Ai ka një veturë në vlerë 40 mijë euro dhe një tjetër në vlerë 9 mijë euro.

  Të hyrat vjetore të tij janë 15 mijë e 900 euro, 6 mijë euro si konsulent në kompaninë MDA dhe 9 mijë e 900 euro nga paga si shef i stafit të kryeministrit Kurti.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark