×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Komisioni Disiplinor i VV-së do të mbajë mbledhje urgjente në lidhje me asambleistin e arrestuar”

  Insajderi
  15 August 2023 - 13:55

  Sot autoritetet shqiptare kanë deklaruar se janë arrestuar pesë persona nën dyshimet se kanë transportuar dhe shitur substanca narkotike.

  Në mesin e të arrestuare janë edhe dy shtetas të Kosovës, njëri prej të cilëve është asambleisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Prishtinës.

  Në lidhje me arrestimin e Besnik Mujecit, Komisioni Disiplinor i Lëvizjes Vetëvendosje do të mbajë mbledhje urgjente.

  “Me të marrë informacionin kemi iniciuar menjëherë procedurën disiplinore me ç’rast Komisioni Disiplinor i LV-së do të mbajë mbledhje urgjente për të trajtuar rastin në fjalë. Pas mbledhjes do t’ju njoftojmë mbi vendimin”, ka shkruar në Facebook, zëdhënësi i LVV-së, Arlind Manxhuka.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark