×
 • Lajme
 • Botë
 • Sport
 • Lajme / Botë

  Komiteti Etik i FIFA-s sanksionon Beckenbauerin

  Insajderi
  18 February 2016 - 09:04

  Komiteti Etik i FIFA-s të mërkurën ka nxjerrë një paralajmërim dhe dënim prej 7 mijë frangave zvicerane ndaj legjendës së futbollit gjerman, Franz Beckenbauer për kundërshtimin e hetimeve, raporton reuters

  “Në këtë rast, Beckenbauer ka dështuar të bashkëpunojë me një hetim të Komitetit Etik… në lidhje me ofertat e Kupës së Botës 2018/2022 pavarësisht nga kërkesat për asistencën e tij”, ka thënë paneli etik i FIFA-s në një njoftim, raporton Insajderi

  Sipas tyre shkaku i këtij dënimi të ulët është fakti që në momentin e fundit Beckenbauer ka vendosur që të bashkëpunojë me këtë komision.

  “Për shkak që Beckenbauer më pas ka pasqyruar një vullnet për bashkëpunim, ai është sanksionuar me paralajmërim dhe dënim prej 7 mijë frangave zvicerane”, është  thënë në njoftim./Insajderi.com

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark