×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  KQZ-ja sot mban mbledhje

  Insajderi
  01 March 2024 - 09:06
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës.

  Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për regjistrimin e partisë politike “Srpski Narodni Pokret”.


  Si dhe do të bëhet vlerësimi vjetor i punës së zëdhënësit të KQZ-së.

  Njoftimi i plotë për rendin e ditës:

  RENDI I DITËS

  Hyrje: z.Kreshnik Radoniqi, Kryesues i mbledhjes së KQZ-së
  
  Shqyrtimi dhe miratimi i procesverbaleve Nr. 05, 06 dhe 07/2024
  
  Aktivitetet e Zyrës:

  -Rekomandimi për regjistrim të partisë politike “SRPSKI NARODNI POKRET”.

  Raportet e Këshillave të KQZ-së:

  2.1. Këshilli për Çështje Ligjore

  – Shqyrtimi dhe miratimi i kërkesës për zëvendësim të anëtarit të kuvendit komunal në Prishtinë

  2.2. Këshilli për Marëdhënie me Jashtë

  -Shqyrtimi dhe miratimi i pjesëmarrjes së KQZ-së në punëtorinë “Mbikqyrja e Financave të Partive Politike” në Pragë, Republika Çeke.

  2.3. Komiteti i Auditimit

  – Shqyrtimi dhe miratimi i Planit të Punës të KA për vitin 2024”

  – Shqyrtimi dhe miratimi i Raportit të Punes i KA per vitin 2023

  Vlerësimi vjetor i punës së Zëdhënësit të KQZ.
  
  Të ndryshme.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark