×
 • Lajme
 • Insajderi

  Kriza e veriut, Chollet vizitë në Kosovë

  Insajderi
  27 July 2023 - 09:00

  Nënsekretari i Departamentit të Mbrojtjes, Derek Chollet, pritet ta vizitojë Kosovën ditëve në vijim.

  Kështu merr vesh klankosova.tv nga burimet e saj të larta, teksa kjo po konsiderohet të jetë një nga vizitat më të rëndësishme kohëve të fundit, që nga thellimi i tensioneve në veri të vendit.

  Chollet, ish-këshilltar special në Departamentin e Shtetit Amerikan, është paraparë të qëndrojë në Kosovë më 30 dhe 31 korrik.

  Bashkë me të, mendohet të vijë edhe një nga udhëheqësit më të lartë (numri dy) i Këshillit të Sigurisë Kombëtare (NSC), emri i të cilit ende s’është bërë i njohur.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark