×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Kuba mbetet pa energji elektrike, pasi uragani Ian goditi atë

  Insajderi
  28 September 2022 - 08:27

  Rreth një milion njerëz kanë mbetur pa energji elektrike dhe një person është vrarë, pasi uragani Ian goditi Kubën.

  Mediat e fokusuara në Kubë kanë raportuar gjithashtu ndërtesa të dëmtuara në të gjithë vendin.

  Uragani i kategorisë së tretë, me shpejtësi të erës deri në 195 km/h, tani po shkon drejt Floridas dhe pritet të forcohet.

  Disa pjesë të Floridës nuk janë përballur me një stuhi kaq të fortë për rreth një shekull.

  Stuhia pritet të kalojë mbi Florida Keys të martën në mbrëmje përpara se të afrohet në bregun perëndimor të Floridës të mërkurën.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Kosovë
  30 September 2023
  Kosovë
  30 September 2023

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark