×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Kurti nesër takohet me Abazoviqin, do të nënshkruajnë një marrëveshje me rëndësi

  Insajderi
  13 April 2023 - 21:46
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër pret në takim kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

  Ata do të nënshkruajnë marrëveshjen për Shërbime Ajrore në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Malit të Zi.

  Kështu bëhet e ditur prej një komunikate për media të zyrës së kryeministrit.

  Kjo është komunikata e plotë:

  Agjenda e Kryeministrit të Republikës së Kosovës e datës 14.4.2023

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pret në takim Kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq. Me këtë rast do të nënshkruajnë Marrëveshjen për Shërbime Ajrore në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Malit të Zi.

  Pas takimit, kryeministri Kurti dhe kryeministri në detyrë, Abazoviq do të kenë deklarim për media.

  VENDI: Ndërtesa e Qeverisë

  KOHA:09:00

  Mediet mund të marrin pamje në fillim të takimit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark