×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Kurti: Po flej mirë dhe po lexoj literaturë rreth negociatave

  Insajderi
  14 March 2023 - 12:32

  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur sot rreth dialogut me Serbinë. Ai është shprehur optimist në lidhje me arritjen e marrëveshjes me Serbinë më 18 mars në Ohër.

  Ndërsa nga gazetarët është pyetur se a po bën gjum të mirë pasi që shpesh zëvendëskryeministri i Kosovës dhe kryenegociatori, Besnik Bislimi është ankuar se nuk po fle mirë.

  Por, Kurti duket se nuk e ka këtë problem sepse ai sot para mediave tha se po fle mirë.

  “Unë mendoj që po flej mirë”, tha Kurti.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark