×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Lajçak gjatë takimit me krerët e shtetit gjerman, flet për gjendjen e dialogut Kosovë-Serbi

  Insajderi
  12 March 2024 - 20:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë, Miroslav Lajçak, ka njoftuar se ka pasur një takim të dobishëm për gjendjen e dialogut Kosovë-Serbi.

  Lajçak përmes rrjetit social X bëri të ditur se ka pasur një bisedë produktive me zyrtarët e shtetit gjerman.

  Pata takim shumë të dobishëm në sot në Berlin. Diskutova për gjendjen e dialogut, si dhe situatën në Ballkanin Perëndimor dhe më gjerë me bashkëbiseduesit e mi në Kancelari dhe Ministrinë e Jashtme. Mezi presim të vazhdojmë bashkëpunimin tonë të ngushtë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark