12:43 - 18 Janar 2023

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka dhënë detaje për takimin me kryeministrin, Albin Kurti në Davos të Zvicrës.

Lajcak deklaroi se e ka filluar ditën e tij me një diskutim të thellë me kryeministrin Kurti.

Ai thotë se në këtë takim në Zvicër kanë diskutuar rreth hapave të radhës në kuadër të dialogut për normalizim të raporteve dhe për çështjet aktuale që nuk presin dhe janë të natyrës urgjente.