×
 • Sport
 • Sport

  Lajm i keq për Carlo Ancelottin: Humb mbrojtësin startues për ndeshjen e nesërme

  Insajderi
  19 September 2023 - 20:38

  Real Madrid do të duhet të bëjë pa Dani Carvajal për dy javët e ardhshme.

  Sipas raportimeve të medieve spanjolle, mbrojtës ka pësuar një problem muskulor në këmbën e djathtë dhe me siguri do të mungojë në ndeshjen e parë të grupit të Champions League, këtë të mërkurë kundër Union Berlin dhe mbi të gjitha edhe për derbin e planifikuar për të dielën ndaj Atletico Madrid në “Wanda Metropolitano”.

  Një goditje e re për trajnerin italian, i cili tashmë është duke u përballur me disa dëmtime të rënda.

  Kapiteni duhet të zëvendësohet nga Lucas Vazquez, por Ancelotti, si masë paraprake, thirri edhe të riun Vinicius Tobias për ndeshjen e Championsit./ Super Sport

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark