×
 • Sport
 • Sport

  Lëndohet sërish Mavraj

  Insajderi
  20 February 2016 - 17:30

  Mbrojtësin e Kombëtares Shqiptare Mërgim Mavrajn, nuk po e lënë të qetë lëndimet.

  Pas rikthimit të shkëlqyer me tre ndeshje radhazi në formacionin e Kolnit, madje duke u paraqitur shumë mirë, Mërgim Mavraj është ndalur sërish nga një dëmtim.

  Për fat të mirë, nuk bëhet fjalë për një dëmtim serioz si ai i herës së fundit që e mbajti futbollistin e Kolnit jashtë për më shumë se tre muaj dhe ylli i kombëtares shqiptare nuk do të mungojë gjatë.

  Gjatë ditës së sotme para ndeshjes me Monchengladbach-un, Mavraj ka pasur disa probleme dhe nuk mundi të aktivizohej për shkak të dhimbjeve. Kjo ka bërë që prania e tij në fushë në Gladbach të ishte e pamundur, por ai pritet të rikthehet shumë shpejtë

  Kolni humbi ndaj 1-0 ndaj skuadrës së Granit Xhakës, teksa futbollisti kosovar i përfaqësueses së Zvicrës u paraqit për 90’ minuta.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark