×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Matoshi: Zbythja është bërë strategji e vetme e VV-së dhe Kurtit

  Insajderi
  02 June 2023 - 09:28

  Analisti Halil Matoshi ka komentuar pajtimin e Kosovës me bashkësinë ndërkombëtare që të mbahen sërish zgjedhjet në veri të vendit.

  Ai e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për këtë tërheqje.

  Matoshi në një postim në rrjetin social “Faceboook”, ka shkruar se zbythja është bërë strategji e vetme e VV-së dhe e kryeministrit Albin Kurti.

  “Zbythja nga zgjedhjet patriotike në veri. Patriota ç’kemi!??? A ka naj spiun të Serbisë a naj tradhtar t’ri a jo? E presionin a e mësuet qysh doket? Po kta kusheritë e Isa Boletinit çka bâjnë tash? E ky djali që thojke New Sherif in the town a ka naj fjalë? Zbythja âsht bâ strategji e vetme e VV dhe Kurtit”, ka shkruar Matoshi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark