×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbi 2 mijë tiketa të shqiptuara në gjithë Kosovën për 24 orë

  Insajderi
  05 April 2024 - 10:21
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Nga 3 prilli 2024, në Kosovë ka nisur së zbatuari Ligji i ri për rregullat e trafikut rrugor, i cili ka për qëllim veçanërisht rritjen e sigurisë rrugore dhe mbrojtjen e jetës, shëndetit dhe pronës së pjesëmarrësve në trafik.

  Ky ligj parasheh masa më të ashpra ndëshkuese për të gjithë ata që kryejnë kundërvajtje.

  Vetëm në 24 orët e fundit, Policia e Kosovës, ka shqiptuar 2 mijë e 80 tiketa në trafik.

  Gjatë kësaj periudhe, Policia ka bërë të ditur se janë shkaktuar 17 aksidente me të lënduar dhe 41 me dëme materiale.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark