×
 • Lajme
 • Insajderi

  Mehaj: Kosova e gatshme t’i ofrojë ndihmë Greqisë

  Insajderi
  25 July 2023 - 08:37

  Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, Armend Mehaj, i ka ofruar mbështetje Republikës së Greqisë e cila është duke u përballë me zjarre sfiduese si pasojë e temperaturave të larta.

  “Ne jemi të përgatitur për të ofruar ndihmë brenda kapaciteteve tona për të luftuar zjarret dhe për të qëndruar pranë komuniteteve të prekura”.

  Më tutje, ai ka thënë  se në këtë sfidë nuk ka kufi por solidaritet.

  “Solidariteti nuk njeh kufij dhe së bashku mund ta kapërcejmë këtë sfidë”, ka shtuar i ministri i Mbrojtjes.

  “[Prandaj ne e shtrijmë] ndihmën tonë gjatë kësaj periudhe sfiduese të zjarreve”, ka përfunduar Mehaj.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark