×
  • Botërori 2022

Messi plot vetëbesim, kamerat kapën momentin kur ia ‘shkel syrin’ Mbappesë pa filluar ndeshja

18 December 2022 - 17:18

Argjentina është në avantazh ndaj Francës në finale.

Lionel Messi me bashkëlojtarë janë në epërsi prej 2:0 kundër Francës në stadiumin “Lusail”.

Baraspesha në rezultat zgjati deri në minutën e 23-të kur Lionel Messi u tregua i saktë nga penalltia.

13 minuta më vonë, Angel Di Maria konkretizoi me gol një kundërsulm të shpejtë të Argjentinës.

Kombëtarja nga Amerika e Jugut ishte superiore ndaj kampionëve në fuqi të botës thuajse në të gjitha aspektet në 45 minutat e para të lojës.

Franca e Kylian Mbappes nuk e ka regjistruar as edhe një goditje në portën e Argjentinës.

Para ndeshjes, kamerat kapën një moment “pikant” mes Mbappes dhe Lionel Messit para ndeshjes.