17:14 - 23 Shkurt 2023

Migjen Basha u tërhoq nga futbolli i luajtur në 2022, tani ka marrë një tjetër hap na karrierën e tij.

Ish-mesfushorit të kombëtares shqiptare i është besuar një rol shumë i rëndësishëm te klubi zvicerian i Lausanne Sport.

36-vjeçarit shqiptar i është besuar roli i menaxherit ose thënë ndryshe zbuluesit të talenteve.

Këtë lajm e ka bërë publik vetë klubi zvicerian përmes një publikimi në faqen zyrtare.

“Në program, vizitë në terren dhe prezantime nga Fabio Monte, COO dhe Administrator i Qoqa dhe Migjen Basha, Menaxher Talent i LS.”-shkruhet në postimin e Lausanne Sport në “Linked In”