×
 • Sport
 • Sport

  Milan vazhdon të ‘ngec’ në Serie A, ndan pikët me Leccen – Ramadani kompleton 90 minutëshin

  Insajderi
  11 November 2023 - 17:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Milani nuk ka arritur më shumë se një pikë ani se ka avancuar me rezultat 0:.2 në pjesë e parë.

  Lecce këndellet në pjesën e dytë dhe ka barazuar me rezultat 2:2 me Milanin, në takimin e javës së 12-të të Serie A.

  Reprezentuesi i Shqipërisë, Ylber Ramadani, djali nga Kosova, ka luajtur titullar dhe ka treguar lojë shumë të mirë. 

  Ramadani është ndëshkuar me karton të verdhë në minutën e 45-të.

  Giroud (28′) e Reijnders (35′) shënuan për Milanin dhe Sansone (66′) e Banda (70′) realizuan për Leccen.

  Në minutën e 90+3, Giroud i Milanit ndëshkohet me karton tl kuq. 

  Milani është në vend të tretë me 23 pikë e ka 9 pikë më shumë se Lecce që gjendet në vend të 13-të.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark