×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Ministër që la….”, Lladrovci reagon për dorëheqjen e Mehajt

  Insajderi
  08 August 2023 - 15:16

  Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka reaguar pas dorëheqjes së Armend Mehajt nga posti i ministrit të Mbrojtjes.

  Lladrovci ka thënë se nuk është gëzuar për dorëheqjen e Armend Mehajt nga posti i ministrit të Mbrojtjes.

  Ai tha se Mehaj ishte ministër që la gjurmë në zhvillimin e fuqizimin e Ushtrisë së Kosovës dhe përafrimin e saj me NATO-n.

  “Dorëheqja e Ministrit Armend Mehaj, nuk më gëzoi aspak. Ai ishte ministër që la gjurmë në zhvillimin e fuqizimin e Ushtrisë së Kosovës dhe përafrimin e saj me NATO-n. Ai ka dëshmuar lidership me vizion dhe integritet në funksionin madhor në krye të Ushtrisë tonë, të dalë nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës”, ka shkruar Lladrovci.

  I pari i Drenasit ka thënë se është befasur nga Mehaj në takimin e parë.

  “Në takimin e parë më ka befasuar me kujtimet e përbashkëta tona familjare të cilat unë nuk i kam ditur, nga ajo ditë, respekti im për Ministrin Mehaj, ka qenë maksimal. Një ushtarak i rritur në Norvegji e të ketë dije e njohuri për detaje të tilla, më lanë kujtime të paharruara me respekt.”

  Sipas Lladrovcit, Mehaj ka lartësuar ushtrinë e Kosovës “me pjesëmarrje të ushtarëve e oficerëve në nivele ndërkombëtare, duke e afruar me popullin, me nderime për heronjtë, dëshmorët dhe martirët e kombit, duke mos përjashtuar vlerat e UÇK-së dhe të gjithë kontribuesit e lirisë tone”.

  “Si njohës i vlerave të NATO-s, Ministri Mehaj, ushtrinë e Kosovës e fuqizoi partneritetin dhe besueshmërinë me aleatët, me potenciale të reja, vizion të arritshëm, krah vendeve aleate. Sot, ndjej keqardhje për dorëheqjen e tij, por, jam i bindur se profesionistët si ai, janë dhe mbesin vlerë e kombit”, ka shkruar Lladrovci.

  Në fund, ai e ka falënderuar “thellë” Mehajn për punën që ka bërë për Ushtrinë e Kosovës dhe i ka uruar suksese në punë e në jetë.

  “Shpreh falënderim të thellë për punën që ka bërë për Ushtrinë e Kosovës Ministri Mehaj. I uroj suksese në punë e në jetë!”

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark