×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Ministri gjerman: Kosova është në presion nga Serbia

  Insajderi
  03 October 2023 - 09:51

  Ministri federal gjerman i Bujqësisë Cem Ozdemir, ka deklaruar se Kosova sërish është nën presion masiv nga Serbia.

  Ai tha se Kosova është viktimë e një gjenocidi që erdhi po nga Serbia.

  “Kosova është sërish nën presion masiv nga Serbia. Viktimë e një gjenocidi që erdhi po nga Serbia. Trupa të çuditshëm që vijnë nga veriu dhe natyrisht nuk kanë lidhje me Presidentin e Serbisë dhe Serbinë, ashtu si në Gadishullin e Krimesë, ku fillimisht ushtarët atje nuk kishin asnjë lidhje me zotin Putin. Pra, ne e njofim këtë model të destabilizimit”, ka shkruar ai.

  Këto deklarata të tij vijnë në prag të vizitës së tij në vendin tonë.

  Shkrimin e ministrit gjerman e ka shpërndarë edhe ambasadori i Kosovës në Gjermani Faruk Ajeti.

  Ajeti e ka falënderuar ministrin për reagimin e tij.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark