18:08 - 24 Maj 2023

Ukraina po vazhdon bombardimin e ushtarëve rusë në territorin e saj, kryesisht nëpërmjet bombave që po i lëshon nga droni.

Kjo u pa edhe në pamjet e publikuara në Twitter nga Operativno_ZSU, ku shihen disa sulme me dronë drejt ushtarëve rusë që po fshiheshin në disa gropa të vogla.

Rusët po tentonin të rrinin pa lëvizur, por dronët rusë i detektuan dhe i sulmuan në drejtim të tyre.

Lokacioni nuk është bërë i ditur, por luftime aktualisht po zhvillohen në Bakhmut.

Tags: ,