×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Murali i gruas symbyllur në Gjilan, Halimi e LDK-së e denoncon për patriarkalizëm Alban Hysenin

  Insajderi
  18 June 2023 - 15:00

  Anëtarja e kryesisë së LDK-së, Sibel Halimi, ka denoncuar për patriarkalizëm kryetarin e Gjilanit, Alban Hysenin.

  Përmes një postimi në Facebook, Halimi tha se murali i titulluar “Forca e Gruas” ku paraqitet një grua me një foshnjë ndër duar dhe me sytë e lidhur me një konop, nuk ka të bëjë fare me fuqizimin e grave, por me robërimin e tyre.

  “Mural në hapësirë publike, pa fuqi figurative, ajo na shfaqet si besimtare e verbër dhe pa asnjë qëllim jetësor pos familjes.” , ka shkruar ajo.

  Halimi tha se sipas këtij murali gratë shihen thjesht si lindëse dhe rritëse të fëmijëve.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark