×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Musliu: Vuçiq po përdor gënjeshtra “të lira” për serbët në veri

  Insajderi
  25 December 2022 - 22:07
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Eksperti i sigurisë Agim Musliu ka akuzuar presidentin serb, Aleksandar Vuçiq se po vazhdon me dezinformimin e tij ndaj qytetarëve serbë në veri.

  Ai në një postim në Twitter ka shkruar se dezinformata është e lindur në Rusi dhe është rritur në Serbi, ndërsa po përdoret me më madhe nga Vuçiq për qytetarët serbë.

  “Dezinformimi lindi në Rusi dhe u rrit në Serbi, po përdoret shumë në Kosovë, në ditët e sotme edhe kundër qytetarëve serbë në veri të Kosovës, kundër atyre që janë kundër kriminelëve dhe politikës së Vuçiqit për Kosovën. Mashtrim i lirë = prodhim i Vuçiqit”, ka shkruar ai duke iu referuar një videoje në internet ku dëgjohen kinse të shtëna armësh në Zubin Potok.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark