×
 • Sport
 • Sport

  Ndeshja Tirana-Partizani, futbollistët dalin në fushë me mesazh kundër dhunës ndaj grave

  Insajderi
  04 December 2023 - 10:09

  Futbollistët e Partizanit dhe Tiranës dje e nisën derbin me një mesazh kundër dhunës ndaj vajzave dhe grave.

  Ata dolën në fushë me një pankartë në fushë ku shkruhej “asnjë justifikim për dhunën ndaj grave e vajzave”, për të dhënë mesazhin e tyre, kundër dhunës.

  Gjesti i tyre vjen pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Prishtinë ku, 30 vjeçarja Liridona Murseli u vra mbrëmjen e së mërkurës teksa ishte në makinë me bashkëshortin e saj, Naim Murseli dhe dy fëmijët e mitur.

  Nëna e dy fëmijëve u ekzekutua me porosi të bashkëshortit të saj, i cili tashmë është arrestuar bashkë me bashkëpunëtorët e tij.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark