×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Në ditën që u bë polic i Kosovës, Eugen Gashi shkon tek varri i babait që i vranë serbët

  Insajderi
  14 February 2023 - 09:43

  Ishte fëmijë kur, forcat serbe ia vranë babain në masakren e Mejes.

  Eugen Gashi u rrit pa prindin e tij, i cili i mungonte gjatë rritjes së tij.

  Por për Eugenin dhe Enrikin u kujdes nëna e tyre herionë që vendos t’i rris dhe të kujdeset për dy djemtë e saj, ndërsa fryma e atdhedashurisë u mësua edhe nga gjyshërit e tyre.

  Për dallim nga shumë të rinj, Eugeni dhe Enriki vendosen që mos ta lëshojnë vendin e tyre, po t’i shërbejnë vendit të tyre.

  Sot familja Gashi ndihet më krenare, sepse Kosovës ia shtojë edhe dy zyrtarë policor që do të shërbejnë me nder dhe krenari./Jepi zë

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark