×
 • Lajme
 • Aktuale

  Ngjarjet e paralajmëruara për sot

  Insajderi
  30 August 2023 - 08:05
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve (Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë, 09:30)

  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca bëjnë nderime tek Memoriali për të Pagjeturit në Prishtinë, me rastin e 30 gushtit, Ditës Ndërkombëtare të të Zhdukurve (10:00)

  Zyra e Kryeministrit, Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur dhe Këshilli Koordinues i Asociacioneve Familjare të të Zhdukurve të Kosovës, organizojnë homazhe pranë përmendores dedikuar personave të zhdukur me dhunë gjatë luftës (Përballë Kuvendit të Kosovës, 10:00)

  Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e radhës (10:00)

  Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim ambasadorin e Kuvajtit, Faisal Al Musaileem. Mediat mund të marrim pamje në fillim të takimit (Kabineti I kryetarit, 11:00)

  Lëvizja FOL organizon konferencë për media dhe publikon raportin “Kapacitetet e Agjencisë për Parandalimin e Korrupsionit në përmbushjen e obligimeve ligjore” (Zyrat e Lëvizjes FOL, 11:00)

  Komuna e Klinës mban diskutim publik rreth shëndetit mendor (Salla e Kuvendit Komunal, 14:00)

  Në ditën Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur YIHR KS organizon aksionin rrugor “Dera e Pritjes” (Sheshi Skënderbeu, 16:00).

  Mbahet koncerti duo në kitarë me Tringa Sadiku dhe Torrin Ëilliams (Kopshti i CNP, rruga UÇK në Prishtinë, 19:00).

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark