11:43 - 23 Janar 2023

Seanca e Qeverisë së Serbisë ka nisur sot në orën 11:00.

Me ftesë të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq do të marrë pjesë edhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq do ta informojë kryeministren dhe ministrat për bisedimet për Kosovën dhe takimin me “pesëshen” ndërkombëtare që u mbajt të premten, përcjell Insajderi.

Lidhur me çështjen e Kosovës, Vuçiq do t’i drejtohet publikut sonte në orën 20:00. /Insajderi