×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Nis takimi i Presidentes Osmani për zgjedhjet në veri, të pranishëm Jabllanoviq e Rashiq

  Insajderi
  14 November 2022 - 14:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka thirrur në takim partitë politike për caktimin e datës së zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë të komunave në Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok.

  Kësaj thirrje për takimi i është përgjigjur: Kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, Betim Gjoshi nga Partia Demokratike e Kosovës, Imri Ahmeti nga Lidhja Demokratike e Kosovës, kryetari i Partisë Serbe të Kosovës, Aleksandar Jabllanoviq, kryetari i Partisë Demokratike për Progres, Nenad Rashiq, Faton Peci  nga Lista Guxo dhe pjesëtarë nga partie e tjera politike, shkruan Ekonomia Online.

  Në këtë takim nuk morën pjesë anëtarët nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës si dhe anëtarët nga Lista Serbe.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark