×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Një shqiptar qëllohet me pesë plumba në Spanjë

  Insajderi
  14 April 2024 - 16:05
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një shqiptar ishte cak i një atentari që ndodhi mbrëmë në Marbella të Spanjës.

  Mediat spanjolle raportojnë se 34-vjeçari shqiptar u qëlluan me pesë plumba.

  Sipas tyre, ngjarja ndodhi në qendrën tregtare Guadalmina, në Marbella (Málaga), pranë A-7, pranë qytetit kufitar të Estepona.

  Ai ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

  Rasti po hetohet, por ende nuk është arrestuar ndonjë person.

  Qendra tregtare e lartpërmendur në Marbella është kthyer në një pikë të nxehtë në pastrimin e hesapeve mes bandave në Costa del Sol.

  Para kësaj, më 28 tetor të vitit të kaluar kishte ndodhur edhe një incident i armatosur.

  Tre persona të armatosur dhe me kapela hapën zjarr ndaj dy personave, të cilët u plagosën.

  Ata janë larguar më pas me shpejtësi nga vendi i ngjarjes me një makinë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark