12:00 - 16 Shtator 2022

Një 52-vjeçare e cila me profesion është infermiere në Prishtinë, është bërë nënë për herë të parë.

Lajmin emocionues e ka ndarë në Facebook, ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu atje ku edhe 52 vjeçarja ka kryer lindjen.

“52 vjeçarja, infermiere në Prishtinë bëhet nënë për herë të parë në Maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë. Alea e vogël e ka fituar betejën për jetën, duke i sjellë një gëzim të papërshkruar nënës së saj dhe të gjithë stafit të terapisë intensive, që bëjnë një punë fantastike me të porsalindurit, duke shpëtuar jetë”, shkruan ministrja”, shkruan ministrja.