×
 • Lajme
 • Lajme

  Nuk miratohet rezoluta e LDK-së që ia ndalon Thaçit diskutimin për kufijtë

  Insajderi
  01 November 2018 - 12:14
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar rezolutën e LDK-së për dialogun, e cila ia ndalon Thaçit diskutimin për kufijtë.

  Nga 90 deputetë në sallë, votuan vetëm 50. Përkundër se të gjithë ishin pro, rezoluta nuk u miratua.

  Partitë në pushtet kundërshtuan qëndrimet e LDK-së dhe VV-së që në rezolutë të jetë vetëm një pikë.

  Debati për dialogun ka nisur qysh nga dje, ku kishte disa përplasje ndërmjet deputetëve. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark