×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Olluri për Ramën e Mehajn: Dy hajgarexhinjë nga diaspora që po abuzojnë me të mirat publike

  Insajderi
  14 August 2023 - 15:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Drejtori i Gazetës Insajderi, Parim Olluri ka komentuar takimin e sotëm mes kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama dhe ish-ministrit të mbrojtjes, Armend Mehajt, ku Rama i dhuroi çelësin e kryeqytetit Mehajt.

  Olluri i ka cilësuar të dy si hajgarexhinjë që sipas tij po abuzojnë me të mirat publike.

  “Nje hajgarexhi qe jeton ne Londer ia jep çelesin e Prishtines nje hajgarexhiu qe jeton ne Oslo. Ky eshte abuzim i te mirave publike”, ka shkruar ai.

  Ai ka shtuar se sjellja e tyre është demotivuese për qytetarët.

  “Kjo eshte demotivuese per njerezit qe punojne hakikat per Kosoven. Iu jepet pergjigje e qarte: Nuk ia vlen qe te punohet per Kosoven. Eshte nxitje e njerezve per te ikur jashte Kosoves. Xhamajke, Xhamajke… e ku te munden”.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark