×
 • Lajme
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  “Pa aprovimin e Kurtit nuk…” – Shqiprim Arifi flet ekskluzivisht për Insajderi pasi u shkarkua nga posti i kryetarit të Preshevës

  Insajderi
  23 April 2024 - 15:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ditë më parë, Shqiprim Arifi u shkarkua nga pozita e kryetarit të Luginës së Preshevës.

  Pas këtij shkarkimi që iu bë, ai ka folur ekskluzivisht për Insajderin, thotë se këtë vendim nuk e mori pjesë veç Vuçiqi e përmend edhe kryeministrin Kurti.

  “Pa ndihmën e shqiptarëve që janë fort të linkuar me kryeministrin Kurti, dhe pa aprovimin e tij kjo kurrë nuk kish mujt me ndodhë…”, është shprehur ai.

  Arifi theksoi se ky veprim i Vuçiqt erdhi pak ditë pasi ai u gjobit nga Gjykata serbe për vendosjen e flamurit kuq e zi në ndërtesën e komunës me 28 nëntor.

  Tutje, ai thotë se largimi do të përcjellët me efekte anësore.

  “E ka largu një zë kritik….”, deklaroi pos tjerash.

  Disa fjalë ai i pati edhe për të sapozgjedhurin si kryetar të Preshevës, Ragmi Mustafa.

  Për më tepër ndiqeni pjesë nga intervista:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark