×
 • Sport
 • Euro 2020

  Pa fitues në 90 minuta, finalja Itali – Angli shkon në vazhdime

  Insajderi
  11 July 2021 - 23:41
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Është mbyllur koha e rregullt në ndeshjen finale mes Anglisë dhe Italisë.

  90 minuta nuk kanë mjaftuar që të shpallet kampioni i ri i Evropës.

  Ndeshja që po luhet në “Wembley” u mbyll me rezultat 1:1 pas kohës së rregulltë.

  Fillimisht, Luke Shaw shënoi golin e epërsisë për Anglinë në minutën e dytë, kurse Leonardo Bonucci barazoi 1:1 në minutën e 67-të.

  Tani, ndeshja finale e “Euro 2020” do të vendoset në vazhdime, eventualisht në penallti. /Insporti.com/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark